Şehrin içerisinde, izole bir dünya ile bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan İstanbul Comics & Art Festival (İCAF), geniş program yelpazesiyle ziyaretçilerini 7-8-9 Eylül tarihleri arasında Club Quartier’de ağırlamaya hazırlanıyor.

2016’dan itibaren çizgi roman odaklı bir oluşum ile hayat bulan İCAF, bu sene festival öncesi Kadıköy sokaklarına dağıldı ve festival coşkusunu sokak sanatı ile buluşturdu. Urban Hacking projesiyle festival heyecanına ortak olmamızı sağlayan 10 sanatçı ve tasarımcı sokakları hackleyerek Kadıköy’de yer alan eskimiş, onarılmamış duvarlara yapısal birkaç dokunuş yaparak yeniden Kadıköy sokaklarına söz hakkı tanıyor.

Türk çizgi romanları başta olmak üzere, dünyadaki çizgi roman kültüründen atölyelere, sahaflara, mizah dergilerine, manga ve fanzin atölyesi ile de basılı yayın dünyanın yeni boyutu ile bizleri buluşturan İCAF, bir yandan da görsel tarafta yer alan animasyon ve film gösterimleri ile illüstrasyon ve mural sanat alanlarında da festivale renk ve çeşit katmaya hazırlanıyor.