Apple Music 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı milli atletlerimizle birlikte kutluyor. Her sene meydanlarda coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs’ı bu sene dijital ortamdan kutlamak üzere Apple Music bizleri Evde bölümündeki özel 19 MAYIS koleksiyonuna davet ediyor. Dünya şampiyonu milli atletlerimizle birlikte hazırlanan bu anlamlı koleksiyona hep beraber göz atalım.

Birbirinden başarılı ve genç milli atletlerimiz, şampiyonluk yolculuğunda kendilerini motive eden şarkılardan oluşan müzik listelerini Apple Music aracılığıyla oluşturdu. Ülkemizin gururu olan milli atletlerimiz günün anlam ve önemine hem çok yakışıyor hem de motivasyon arayışında olan tüm gençlerimize umut oluyor.

Avrupa ve Dünya Şampiyonu ilk Türk kadın güreşçisi Yasemin Adar’ın tempolu ve koşu antrenmanlarına uygun olan; dünya sprint şampiyonu Ramil Guliyev’in enerji veren; Olimpiyat judocusu Büşra Katipoğlu’nun motivasyon artıran; Paralimpik Oyunları’nda ilk Türk kadın tekerlekli sandalye tenisçisi Büşra Ün’ün kendisine kısıtlı imkanlarla neler başarabildiğini hatırlatan; Olimpiyat mücadelesi veren ilk modern pentatlet İlke Özyüksel’in yarış anlarına götüren; Avrupa Şampiyonu engelli koşucusu Yasmani Copello Escobar’ın favori şarkılarından oluşan ve kaya tırmanışı milli sporcusu Duru Güneş Yalçın’ın türler arası yolculuk yaptığı müzik listesi bizlere ilham oluyor.

19 Mayıs’ı evde geçirmekten dolayı kalpler buruk olsa da, Apple Music’in hazırlamış olduğu bu özel koleksiyonla gününüze renk katabilirsiniz! Ayrıca şarkıları dinlerken Apple Music Canlı Şarkı Sözleri özelliğiyle sevdiğiniz tüm şarkı sözlerini eş zamanlı olarak görüntüleyebilir ve onlara dilediğiniz gibi eşlik edebilirsiniz!