Sayısız ödül, başarılı bir müzik kariyeri ve beklenen başrol oyunculuğu.. Lady Gaga, 4 Oscar adayı başarılı oyuncu Bradley Cooper’ın yazar ve yönetmenliği yaptığı A Star Is Born filminde yer alıyor. İlk kez başrol olarak kameralar karşısına geçen Gaga’yı, yönetmenlik kariyerindeki ilk filmini yazan ve yöneten Cooper eşlik ediyor.

Film, yetenekli ancak bilinmeyen Ally’yi (Lady Gaga) keşfedince kariyeri düşüse geçen country müzik yıldızı Jackson Maine’i (Bradley Cooper) konu alıyor. İkili tutkılu bir aşk yaşamaya başlar ve Jack, Ally’yi sahneyle buluşturur. Ally’i şöhrete kavuşturan Jack, Ally’nin kariyerinin hızla kendisininkini gölgede bıraktığını fark eder. Jack kaybolan ihtişmıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır… Filmde, 90’lı yılların ünlü oyuncusu, 2 kez Altın Küre’ye aday gösterilen Sam Elliott, komedyen Dave Chappelle, Andrew Dice Clay, Bonnie Somerville ve Michael Harney de yer alıyor.

A Star Is Born 1937, 1954 ve 1976 yıllarında ayrı ayrı kadrolarla tekrar çekilmiş, hatta bir Türkiye uyarlaması dahi yapılmıştı. 5 Ekim 2018’de vizyona girmesi planlanan A Star Is Born’un ülkemizdeki vizyon tarihi ise 19 Ekim.